O nas

Psy w naszym domu mieszkały od zawsze, ale kiedy w 2000 roku po raz pierwszy pojawił się w nim Berneńczyk wszystko się zmieniło...

Rasę tą po raz pierwszy spotkaliśmy wiele lat temu w Austrii. Urzekła nas od pierwszego wejrzenia swoim wyglądem, a przede wszystkim charakterem. Właśnie wtedy postanowiliśmy , że kiedyś w naszym domu zamieszka Berneńczyk.

Kilka lat później nasze marzenia się ziściły i zawitała do nas Berni (wymarzona i ukochana). Od pierwszych chwil zawładnęła sercami wszystkich domowników.

Za namową osób z naszego oddziału Związku Kynologicznego zaczęliśmy ją wystawiać i tym sposobem poznawaliśmy ludzi, którzy tak samo jak my pałali miłością do tej rasy. Wystawy to były miejsca gdzie rozmawiając, wymienialiśmy doświadczenia, uczyliśmy się jak „udoskonalać” tą piękną rasę.

Tak właśnie zrodziła się nasza miłość, pasja, hobby... nasze „nowe życie” Hodowla Stróż Zagrody

W 2001 roku zarejestrowaliśmy pierwszą hodowlę Berneńskiego Psa Pasterskiego w Związku Kynologicznym Oddziału Nowy Sącz.

W naszej hodowli staramy się, aby psy były kochane i szczęśliwe. Wybór rodziców szczeniąt, które rodzą się w naszej hodowli jest przemyślany, nigdy nie jest przypadkowy i ma na celu udoskonalenie cech, na których nam najbardziej zależy.

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszej strony, a w razie jakichkolwiek pytań związanych z tą rasą służymy Państwu naszą pomocą.